Aktuálně

Můžete se těšit

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na Hasičský bál v Malostranské besedě. Letošní devátý ročník se bude konat v pátek 28. února 2020 od 19:00 hodin. K poslechu a tanci Vám zahraje Bonus orchestr. Cena vstupenky je 150 Kč a každá bude slosovaná v tombole. Vstupenky zakoupíte na tel. 602 379 860.

DNY MLADÝCH HASIČŮ 2020

18.1.2020

Děkujeme za obrovský zájem o přihlašování dětí na letní tábor, který propukl ve druhé polovině tohoto týdne.

Ano, byla vzkříšena naděje, že tábor bude. Zahájili jsme práce na zpřístupnění přihlašovacího systému, zatím jsme všechny síly napínali, aby 10. ročník tábora mohl vůbec být. Pokud máte potřebu projevit nezávazně váš zájem, lze to učinit na adrese tabor@hasicipraha1.cz

Plánujeme, že přihlášku uveřejníme na naší webové stránce nejpozději do poloviny února.

14.1.2020

Dnes nám byly doručeny na vědomí reakce rodičů na článek týkající se situace ohledně možnosti využít Loretánskou zahradu pro pořádání hasičského tábora. Moc děkujeme za podporu, kterou tímto vyjádřili našemu snažení.

Otevřený dopis šéfredaktorovi MF DNES Jaroslavu Pleslovi

PETICE – Podporujeme naše hasiče

23.12.2019

Vážení rodiče,

vzhledem k množícím se dotazům, zda můžete s naším táborem počítat i v roce 2020, bychom vás rádi seznámili se stávající situací.

Nejprve náš pohled.
Jsme opět připraveni vynaložit nezměrné úsilí a stovky hodin našeho volného času a připravit pro vaše děti co nejlepší táborový program. Opakovaný zájem mnoha účastníků předchozích ročníků je pro nás motivující.

Nyní o vnějších vlivech.
Díky usnesení Rady městské části Praha 1 z 6.8.2019, kterým schválila záměr vypůjčit Loretánskou zahradu za účelem každoročního pořádání dětského příměstského tábora mladých hasičů od 1.1.2020, jsme v dostatečném předstihu získali naději, že budeme mít na přípravu dostatek času. Dlouho se však pak nic nedělo. My jsme férově podepsali dohodu o skončení stávající smlouvy k 31.12.2019 a čekali na podpis nové smlouvy.

Potěšilo nás, že obyvatelé na participačním setkání se starostou a radními Prahy 1 v Malostranské besedě 24. října 2019 jednoznačně podpořili využití Loretánské zahrady pro pořádání hasičského tábora.

Pak se stalo něco nepochopitelného. Radnice zveřejnila na úřední desce záměr, který naprosto popíral platné a stále nenaplněné usnesení, přestože se na něj odkazoval. Okamžitě jsme 17.12.2019 reagovali interpelací na nejbližším jednání Zastupitelstva a vyjádřením ke zveřejněnému záměru s návrhem na uzavření smlouvy. Asi se jedná o nějakého úředního šimla.

Věříme, že podpora, kterou ze všech stran cítíme, nám pomůže obhájit naši práci proti nepříznivým vnějším vlivům.

Držte nám palce, ať vše dobře dopadne a popřípadě nás podpořte, pokud to budete cítit za potřebné.

Děkujeme za podporu.

Vaši HASIČI