Aktuálně

02.06.2020

Dny mladých hasičů 2020 budou letos pořádány také díky podpoře hl. m. Prahy, MČ Praha 1, Nadace ČEZ a Nadace Pražské děti. DĚKUJEME.

           

12.03.2020

Dovolujeme si začít dobrou zprávou.

Včera jsme podepsali s radnicí smlouvu, která umožní pořádání tábora! Věřte, že období předchozích měsíců bylo demotivující a ubíjející. Díky tomu jsme schopni posoudit zásadní změnu v přístupu a děkujeme nově zvolenému vedení radnice za profesionální a transparentní jednání.

Děkujeme všem, kteří nás podporovali veřejně, písemnými vyjádřeními či peticí a věřili, že se stane zázrak a tábor se uskuteční.

Těch, kteří projevili nezávazný zájem zasláním mailu bylo tolik, že kapacita tábora je výrazně překročena. Děkujeme za důvěru.

Nyní tedy v pořadí, dle data doručení, oslovíme všechny, kteří zaslali mail s projevením zájmu a ověříme tento zájem závazně. O možnosti obsazení volných míst pak budeme informovat.

Omlouváme se za tento chaotický postup. Ti, kteří nás dlouhodobě sledují vědí, že to není naším zvykem. Bohužel vyčerpávající usilování o možnost tábor uspořádat, kterému minulé vedení radnice nepřálo, způsobilo tuto situaci. Přestože za ni neneseme odpovědnost, omlouváme se.

Děkujeme za pochopení.

DNY MLADÝCH HASIČŮ 2020

18.1.2020

Děkujeme za obrovský zájem o přihlašování dětí na letní tábor, který propukl ve druhé polovině tohoto týdne.

Ano, byla vzkříšena naděje, že tábor bude. Zahájili jsme práce na zpřístupnění přihlašovacího systému, zatím jsme všechny síly napínali, aby 10. ročník tábora mohl vůbec být. Pokud máte potřebu projevit nezávazně váš zájem, lze to učinit na adrese tabor@hasicipraha1.cz

Plánujeme, že přihlášku uveřejníme na naší webové stránce nejpozději do poloviny února.

14.1.2020

Dnes nám byly doručeny na vědomí reakce rodičů na článek týkající se situace ohledně možnosti využít Loretánskou zahradu pro pořádání hasičského tábora. Moc děkujeme za podporu, kterou tímto vyjádřili našemu snažení.

Otevřený dopis šéfredaktorovi MF DNES Jaroslavu Pleslovi

PETICE – Podporujeme naše hasiče

23.12.2019

Vážení rodiče,

vzhledem k množícím se dotazům, zda můžete s naším táborem počítat i v roce 2020, bychom vás rádi seznámili se stávající situací.

Nejprve náš pohled.
Jsme opět připraveni vynaložit nezměrné úsilí a stovky hodin našeho volného času a připravit pro vaše děti co nejlepší táborový program. Opakovaný zájem mnoha účastníků předchozích ročníků je pro nás motivující.

Nyní o vnějších vlivech.
Díky usnesení Rady městské části Praha 1 z 6.8.2019, kterým schválila záměr vypůjčit Loretánskou zahradu za účelem každoročního pořádání dětského příměstského tábora mladých hasičů od 1.1.2020, jsme v dostatečném předstihu získali naději, že budeme mít na přípravu dostatek času. Dlouho se však pak nic nedělo. My jsme férově podepsali dohodu o skončení stávající smlouvy k 31.12.2019 a čekali na podpis nové smlouvy.

Potěšilo nás, že obyvatelé na participačním setkání se starostou a radními Prahy 1 v Malostranské besedě 24. října 2019 jednoznačně podpořili využití Loretánské zahrady pro pořádání hasičského tábora.

Pak se stalo něco nepochopitelného. Radnice zveřejnila na úřední desce záměr, který naprosto popíral platné a stále nenaplněné usnesení, přestože se na něj odkazoval. Okamžitě jsme 17.12.2019 reagovali interpelací na nejbližším jednání Zastupitelstva a vyjádřením ke zveřejněnému záměru s návrhem na uzavření smlouvy. Asi se jedná o nějakého úředního šimla.

Věříme, že podpora, kterou ze všech stran cítíme, nám pomůže obhájit naši práci proti nepříznivým vnějším vlivům.

Držte nám palce, ať vše dobře dopadne a popřípadě nás podpořte, pokud to budete cítit za potřebné.

Děkujeme za podporu.

Vaši HASIČI